Polygamia.pl kupiona przez Wirtualną Polskę

Od pewnego czasu serwis, który zasłynął wnikliwym, jakościowym dziennikarstwem znajdował się na zakręcie. Chyba właśnie z niego wyszedł.

Przez siedem lat portal należał do Agory, która – plotkowano – planowała go zamknąć w okolicach 2015. Ostatecznie Polygamię odkupiła spółka Cronix, a Marcina Kosmana, jej ówczesnego naczelnego, zastąpił na stanowisku Paweł Olszewski.

Mijała lata i zmieniała się załoga. Lejce przejął Bartosz Stodolny, który jednak w czerwcu 2019 opublikował na łamach serwisu wzruszający post, jakim wyjaśniał przyczyny swojego odejścia.

Wiecie, to jest w ogóle trochę zabawna historia, którą jakiś zmyślny internetowy „coach” przekułby w motywujący filmik o tym, że dzięki ciężkiej pracy i samozaparciu można osiągnąć każdy cel. Każdy trzeźwo myślący człowiek wie, że nie można. Nie wszystko w każdym razie.

 

– pisał. Od tego czasu w serwisie zapanowało bezkrólewie, a częstotliwość publikacji wyraźnie spadła. Jak donoszą Wirtualne Media, sytuacja właśnie się wyklarowała, serwis przejęło bowiem WP.pl. Nie znamy kwoty transakcji, wiemy natomiast, że dotychczasowy zespół redakcyjny (m.in. Dominik Gąska i Bartosz Witoszka) nadal będą tworzyć na łamach.

Przedstawiciele WP.pl odmówili komentarza w sprawie przejęcia, nie wiemy więc, jakie mają plany odnośnie do serwisu. Przyznają jedynie, że szykują „dużą niespodziankę” na drugą połowę tego roku.

W ramach ciekawostki: Marcin Kosman (były naczelny) zwrócił uwagę na ciekawy paradoks.

Pod wpisem wypowiedział się Barnaba Siegel (gry.wp.pl), przyznając, że zespół „bada różne możliwości”. Kto wie, być może wkrótce Polygamia zyska nową energię, a gry.wp.pl – solidne archiwum. Obu serwisom serdecznie tego życzymy.