Polskie zombie zawojowały Steam Next Fest

Co mają wspólnego shooter promowany hasłem: „Vampire Survivors spotyka Left 4 Dead” oraz postapokaliptyczny city builder?
 
Obie gry każą nam rozprawić się z żywymi trupami, obie też generują duże zainteresowanie

O tym, że nowe tytuły Awesome Games Studio i Jutsu Games były częścią steamowego festiwalu – wiecie, wszak wczytywaliście się w nasze autorskie przeglądy polskich dem (część I, część II). Że natomiast buildy cieszyły się sporym zainteresowaniem – poinformował właśnie pierwszy z zespołów.

Jak dowiadujemy się z prasówki: podczas imprezy próbkę Yet Another Zombie Survivors przypisało do swoich kont niemal 100 tys. graczy, a 80 tys. zdecydowało się ją uruchomić. Liczba odbiorców codziennie sięgała 12,5 tys., a rekord równocześnie grających wyniósł 2,3 tys. Według danych SteamDB czyni to YAZS szóstą najpopularniejszą grą festiwalu, co jej twórczynie i twórcy postanowili uczcić nowym zwiastunem.

To oczywiście świetny wynik… acz, nadmieńmy, nieco gorszy od Infection Free Zone. City builder, w którym projektujemy wolne od zombie miasto był bowiem drugim najbardziej chodliwym demem Steam Next Festu.

Więcej o Yet Another Zombie Survival dowiecie się z materiału Michała Króla, o Infection Free Zone rozwodził się natomiast szerzej niżej podpisany.