Infection Free Zone: 6 minut z zombie-strategią

Tym razem stratedzy zajmą się żywieniem żywych trupów.

Zapowiedziany niemal dokładnie rok temu city builder nabiera rumieńców! Przypomnijmy, że nowy projekt Jutrsu Games (a więc autorów Rustlera) zabierze nas do postapokaliptycznej przyszłości. Stanąwszy na czele grupy ocalonych postaramy się zaprojektować dzielnicę wolną od zgniłków.

Magnesem produkcji ma być możliwość odbudowy rzeczywistych miast (na bazie danych z OpenStreetMap). Nasze aglomeracje rozbudujemy o farmy i elektrownie, ale także umocnienia obronne i wieżyczki strażnicze. Podopiecznych wyślemy zaś na eskapady, podczas których pozyskają oni żywność, broń i leki. Oczywiście nie obejdzie się bez konfrontacji z zainfekowanymi, ale wyzwaniem okażą się także inni ocaleni.

Na sześciominutowym fragmencie rozgrywki nie brak adaptowania istniejących budynków do potrzeb społeczności, poruszania się bądź na piechotę, bądź z użyciem wehikułu, poszukiwania surowców, wydarzeń losowych i – rzecz jasna – strzelania do zarażonych „wirusem obłędu”.

Tytuł ukaże się w drugiej połowie 2023 r., acz – lojalnie zaznacza narrator gry – data ta nie jest wykuta w kamieniu, a rozpoczynające się właśnie playtesty mogą zaowocować wydłużeniem czasu produkcji.

Więcej o Infection Free Zone dowiecie się ze steamowej karty katalogowej.