Polska w grze #42: Games for Impact

Jakub Zgierski (FINA) zapowiada kolejną edycję Games For Impact, festiwalu gier zaangażowanych społecznie… przy okazji porównuje Games Awards do Oscarów, dyskutuje o ideologicznej podszewce Disco Elysium oraz reprezentacji osób trans w grach wideo.

Wystartowała facebookowa strona kolejnej edycji Games for Impact. Dowiadujemy się z niej, że festiwal odbędzie się w dniach 8-11.12, a zaproszeni goście (twórcy, ale również badacze, nauczyciele i aktywiści) będą dyskutować w trzech segmentach:

GRY DLA DZIECI I SZKÓŁ

Dowiesz się jak wybrać odpowiednią grę dla swojego dziecka lub klasy – ale też jak projektować gry dla młodszej publiczności i szkół.

GRY DLA DEMOKRACJI I KRYTYCZNEGO MYŚLENIA

Dowiesz się, jak używać gier do budowania empatii, promowania krytycznego myślenia i różnorodności – ale też jak opowiadać o trudnych i złożonych tematach, aby twoja gra była bardziej interesująca.

DOSTĘPNOŚĆ TO UŻYTECZNOŚĆ

Dowiesz się, jak uczynić swoje gry dostępnymi dla ludzi z niepełnosprawnościami – i dlaczego wszyscy gracze docenią ten wysiłek.

– piszą o inicjatywie organizatorzy na oficjalnej stronie wydarzenia. My zaś oferujemy rozmowę z Jakubem Zgierskim (FINA), z którym dyskutujemy o tym, jak gry wideo prezentują się na tle starszych mediów i na czym ich „wpływ” na odbiorcę miałby polegać.

54LYS-4GJQ9-PP4J3-ZD4VY

Jeśli chcecie nas przesłuchać za pośrednictwem Spotify’a – zapraszamy tutaj.

Pod tym adresem nadajemy na Apple Podcasts.