Polacy dopisują na Tokyo Game Show 2019

Po Los Angeles, Kolonii i Seattle polscy developerzy zaprezentują się w stolicy Japonii. W mocnym składzie.

Tokyo Game Show rozpocznie się już jutro i przyciągnie ok. 250 tys. uczestników. Na targach nie zabraknie najgłośniejszego polskiego tytułu – Cyberpunka 2077 od CD Projekt RED. Dla japońskiej publiczności studio przygotowało specjalną wersję prezentowanego na E3 zwiastuna, zawierającą próbki japońskiego dubbingu.

Na halach zobaczymy przedstawicieli Bloober Team, prezentujących wydane niedawno Blair Witch oraz Robot Gentleman z 60 Seconds! Reatomized. Z kolei Forever Entertainment pokaże Hollow 2 i Rise Eterna, swoją obecność potwierdziło również Walkabout Games (Wanderlust). Wielkim nieobecnym będzie natomiast Techland, który zdecydował się zrezygnować z promocji Dying Lighta 2 na TGS-ie.

To kolejne w tym roku targi, na których pojawia się polskie stoisko, organizowane przez fundację Indie Games Polska we współpracy z Game Industry Conference i przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Stoisko wspierają też Instytut Polski w Tokio i PAIH ZBH w Tokio. Partnerem technologicznym stoiska zostało AMD, które zapewniło uczestnikom nie tylko PCty, ale też monitory. Uczestnicy zobaczą na nim m.in. World of Horror studia Ysbryd Games, Project Downfall od MGP Studios, Tools Up! od The Knights of Unity i Liberated tworzone przez Atomic Wolf. Poza tym, w ramach współpracy fundacji z zagranicznymi partnerami, pojawi się kilka produkcji z Europy Środkowo-Wschodniej: Action Squad, SUPERVERSE, Replaced oraz Die by the Blade.

Dodajmy, że jedna z polskich produkcji, Liberated, zostanie zaprezentowane na towarzyszącej targom imprezie Sense of Wonder Night (SOWN). Celem inicjatywy jest promocja innowacyjnych, nietuzinkowych tytułów. Podczas odbywającej się po raz dwunasty gali Polacy powalczą o nagrodę publiczności (w wysokości 3000 dolarów) oraz szereg dodatkowych wyróżnień (najlepsza technologia, oprawa artystyczna, projekt, sposób zaprezentowania, gra eksperymentalna).

Polskie gry prezentowane na Tokyo Game Show 2019:

  • 60 Seconds! Reatomized – Robot Gentleman
  • Blair Witch – Bloober Team
  • Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED
  • Hollow 2 – MMEU / Forever Entertainment
  • Liberated – Atomic Wolf / Walkabout Games
  • Project Downfall – MGP Studios
  • Rise Eterna – Makee / Forever Entertainment
  • Tools Up! – The Knights of Unity / All in! Games
  • Wanderlust Travel Stories – Different Tales / Walkabout
  • World of Horror – Ysbryd Games

 

Powiązane gry: