Wysokie przychody ze sprzedaży Frostpunka

Spółka 11 bit studios zaprezentowała wyniki finansowe sprzedaży swojej najnowszej gry – Frostpunk.

Najnowsza gra warszawskiego studia miała premierę w kwietniu 2018 roku. Koszty trwającej 3 lata produkcji, zawróciły się w pierwsze 66 godzin. Rok później 11 bit studios poinformowało, że Frostpunk sprzedał się w liczbie 1,4 miliona egzemplarzy. W sierpniu tego roku premierę miał też pierwszy dodatek – The Rifts.

W najnowszym raporcie spółka poinformowała, że od premiery łączne przychody ze sprzedaży Frostpunka i pierwszego dodatku przekroczyły 10 milionów dolarów. Dzięki temu prowizja Steam od sprzedaży kolejnych egzemplarzy gry i DLC została obniżona z 30 do 25 procent.

11 października będzie miała premierę wersja konsolowa Frostpunka. Gra trafi na PlayStation 4 i Xboksa One. Tydzień później na półkach sklepowych pojawi się wersja pudełkowa.

Kilka dni temu spółka poinformowała także, że przychody z sprzedaży gry Children of Morta na PC, której 11 bit studios jest wydawcą, zwróciły „z istotną nawiązką” koszty poniesione przy produkcji i wydaniu tej gry. 15 października tytuł studia Dead Mage trafi także na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One.