PGA i GiC przesunięte, mamy komentarz organizatora

„Czujemy nerwowość i partnerów, i społeczeństwa”.

Nie połowa października, ale końcówka listopada. Organizatorzy Poznań Game Arena i Game Industry Conference podjęli decyzję o przeniesieniu obu imprez.

https://www.facebook.com/PoznanGameArena/photos/a.410252315677512/3212621268773922/?type=3&theater

 

W oficjalnym oświadczeniu czytamy, że targi odbędą się „w możliwie niezmienionym kształcie” i że decyzja o ich przesunięciu została podjęta w porozumieniu z partnerami.

„W ostatnim czasie odbyliśmy szereg spotkań z przedstawicielami marek ze świata gamingu i nowych technologii. Wsłuchując się w ich głos oraz mając na uwadze tegoroczny kalendarz premier gier i sprzętu, podjęliśmy decyzję o przesunięciu 15. edycji Poznań Game Arena na termin listopadowy. Jesteśmy przekonani, że pozwoli nam to podnieść jakość wydarzenia i przyczyni się do obecności większej liczby wystawców”.

Dodajmy, że bilety zachowają ważność i mogą zostać wykorzystane w nowym terminie.

W rozmowie z PolskiGamedev.pl Łukasz Wolonkiewicz z Międzynarodowych Targów Poznańskich, nieco doprecyzowuje powyższe oświadczenie:

– Zwłoka wynika głównie z tego, że pod koniec listopada jesteśmy w stanie zorganizować dużo więcej atrakcji. Oczywiście rok jest bardzo trudny, wielu rzeczy nie uda się zrobić ze względu na obecną sytuację. Niektórzy partnerzy – choć współpracujemy z nimi od lat – nie przybędą ze względu na centralne pozamykanie budżetów i światowe decyzje pewnych marek, które w ogóle nie pojawiają się na eventach w 2020… ale ten termin pozwala nam znacznie wzbogacić program.

Przesuniecie na listopad jest też związane z informacjami o „drugiej fali” pandemii. Czujemy nerwowość i partnerów, i społeczeństwa. Końcówka listopada pozwoli nam wszystkim złapać oddech. Będziemy bogatsi w wiedzę, czy druga fala faktycznie przyszła, jak na liczbę zachorowań wpłynął powrót dzieciaków do szkół. Myślę, że przez te dodatkowe tygodnie ludzie zobaczą, że nic takiego się nie dzieje.

W ciut mniej oficjalnym tonie wypowiedzieli się przedstawiciele GiC-a.

https://www.facebook.com/gic/photos/a.401192863296724/3251132901636025/?type=3&theater

Przypomnijmy, że jakiś czas temu zapytaliśmy o organizację PGA Dariusza Wawrzyniaka, który zapewniał: „Jesteśmy gotowi, targi były, są i będą bezpieczne”. Jakub Marszałkowski (Game Industry Conference) doprecyzował zaś, na czym ma polegać „hybrydowość” tegorocznego GiC-a.