[PAX West] Harmony’s Odyssey

Harmonia bierze byka za rogi!

– Na PAX West mamy nowe demko – zachwala Michał Kamiński z ekipy MythicOwl. „Nowe”, bo z nieznanym wcześniej rodzajem łamigłówek (Minotaur Football League), ale i szeregiem usprawnień. Jak zapewnia w rozmowie z PolskiGamedev.pl: jego zespół odrobił lekcje z poprzednich stacjonarnych targów (m.in. EGX w Londynie).

– Usprawniliśmy pracę kamery i przebudowaliśmy interfejs, bo sporo osób zwracało nam uwagę, że jest niezbyt czytelny. Wielokrotnie też modyfikowaliśmy tutorial, który musiał stać się dostatecznie zrozumiały – wylicza Kamiński.

– Mamy większość animacji czy cinematików, teraz wszystko dopracowujemy i balansujemy – dopowiada.

Rdzeń rozgrywki się natomiast nie zmienił: to nadal zbiór uroczych łamigłówek i minigier. Jako tytułowa Harmony bawimy się w znajdowanie obiektów i różnic, uczestniczymy w wariacji na temat Pac-Mana, układamy z kostek dioramy i bierzemy udział w rozgrywkach Minotaurzej Ligi Footballowej. Na mapie (boisku?) kierujemy wszystkimi postaciami jednocześnie. Nasza w tym głowa, by pozyskać piłkę, dobiec do strefy punktowej i zdobyć przyłożenie. A po drodze zbić zawodników w grupę, dzięki czemu będą oni mogli powalić zagradzających drogę przeciwników.

 

Na premierę dostępne będą trzy poziomy trudności, tryb dla jednego gracza i multiplayer (zarówno kooperacja, jak i rywalizacja). Produkcja MythicOwl ukaże się jeszcze w tym roku, a wspomniane w tekście demo możecie sprawdzić na Steamie.

Grę zaprezentowano na polskim stoisku zorganizowanym przez Fundację Indie Games Polska oraz Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.