Papetura nominowana do najważniejszej nagrody dla gier niezależnych

Organizatorzy 24. edycji Independent Games Festival Awards ogłosili tegoroczne nominacje.

Szanse na wyróżnienie ma point & click studia Petums, który od ubiegłorocznej premiery otrzymał już dwie nagrody CEEGA i trzy statuetki Pixel Awards Europe. Jego twórca, Tomasz Ostafin, został zaś nominowany do Paszportów „Polityki”.

W roku 2016 szanse (i to w dwóch kategoriach!) na Independent Games Festival Awards miał polski Superhot. Nie udało się, a Polakom przyszło długo czekać na kolejną nominację. Tworzona przez blisko 7 lat Papetura ma szansę na nagrodę w kategorii „doskonałość w sztuce wizualnej”, ale konkurencję jest dość mocna.

EXCELLENCE IN VISUAL ART:

  • The Eternal Cylinder (ACE Team)
  • Behind the Frame: The Finest Scenery (Silver Lining Studio)
  • Papetura (Petums)
  • Fuzz Dungeon (Jeremy Couillard)
  • The Wild at Heart (Moonlight Kids)
  • Jett: The Far Shore (Superbrothers A/V + Pine Scented)

Gry nominowane we wszystkich kategoriach możecie sprawdzić na stronie IGF-u. Zwycięzców poznamy 23 marca, podczas trwania GDC 2022 (także wtedy poznamy wyniki Game Developers Choice Awards). Obyśmy mieli wtedy okazję znów pisać o sukcesie Tomasza Ostafina.

Warto wspomnieć, że w przeszłości nagrody zdobywały tak udane gry niezależne jak Her Story, Hyper Light Drifter, Undertale, Night in the Woods czy Return of the Obra Dinn. Trzymamy kciuki, by do tego grona dołączyła Papetura, która w tym roku trafi także na Switcha.