Przegląd tygodnia (3 – 9 stycznia)

I to by było na tyle, jeśli chodzi o świąteczno-noworoczne lenistwo.

Po bardzo spokojnych dwóch tygodniach przychodzą styczniowe żniwa. Co raczej w naszych przeglądach niecodzienne, dotyczą one głównie konsol; aż trzy z wydanych produkcji zadebiutowały na Switchu, raptem jedna zaś – i to VR-owa – na pecetach. Po więcej informacji odsyłam do naszego kalendarza premier.

Premiery polskich gier:

Biker Garage: Mechanic Simulator (Switch)
Chess – Clash of Kings (Switch)
Fishing Adventure VR (Steam VR)
Pangeon (PlayStation 4)
Theatre of Sorrows (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Pangeon (PlayStation 4)

Wracamy do roguelike’a, który w 2020 roku miał premierę na komputerach osobistych, Switchu i Xboksie One. Inspirowany klasykami gatunku pixelartowy dungeon crawler to dzieło duetu MrCiastku i Skrypious. Z zaskoczenia trafiło ona na konsolę PlayStation 4 (za port odpowiada Black Rose Projects).

Dodajmy, że MrCiastku pracuje aktualnie nad Thief Simulatorem 2.

Workshop Simulator (PlayStation 4, Xbox One)

Symulator prowadzenia warsztatu po raz kolejny zaliczył obsuwę; Intermarum podaje, że aktualna data premiery to 10 marca. Na osłodę: tytuł trafi nie tylko na pecety, ale równocześnie na konsole PlayStation i Xbox. W Workshop Simulator naszym zadaniem będzie naprawa i/lub odnawianie antyków. W renowacji pomogą nam różne narzędzia i techniki, dzięki którym bezproblemowo przeprowadzimy demontaż, czyszczenie, szlifowanie i malowanie.

Cooking Simulator VR (Oculus Quest, PlayStation VR)

Ponad 700 tysięcy sprzedanych kopii, tytuł „Gry VR Roku” na Steam Awards… jak kura wciąż znosi złote jaja, to trzeba ją wygrzewać do oporu. Właśnie dlatego symulator gotowania Big Cheese Studio (a raczej przygotowany przez GameBoom VR port na platformy wirtualnej rzeczywistości) trafi na kolejne platformy. Twórcy właśnie zapowiedzieli, że kuchnie zdemolujemy także na Oculusie Queście i PlayStation VR. W tzw. międzyczasie GameBoom VR opracowuje kolejny tytuł dedykowany wirtualnej rzeczywistości – Prison Simulator VR.

Electrician Simulator (PlayStation 4, Switch, Xbox One)

Symulator elektryka od Take IT Studio! miał ukazać się w listopadzie ubiegłego roku (wersja pecetowa na razie otrzymała prolog). Nie dotrzymano tamtej obietnicy, Ultimate Games poinformowało natomiast, że instalacje naprawimy także na konsolach PlayStation, Xbox oraz Switchu. Kiedy nastąpi premiera na tych platformach lub chociażby na komputerach osobistych – tego na razie nie wiadomo.

Sailors: Age of Corsairs (PC)

Symulator XVII-wiecznego żeglarza, w którym wcielimy się w kupców, jak też zwykłych marynarzy lub brutalnych piratów. Gracz musi zadbać o morale i zdrowie załogi, zapewnić sobie lojalność oficerów oraz bogactwo. Daty premiery brak.

Autorzy, Crimson Lion Entertainment, porzucili prace nad Rescue Operations Simulatorem (projekt przejęło Monuments Games), ale opracowują także grę Pets Hotel.

Powiązane gry: