Oszustwo inwestycyjne „na CD Projekt”

„Kup 5 akcji spółki za 920 zł i zarabiaj 14 tys. zł co tydzień”.

CD Projekt opublikował wczoraj niecodzienne ostrzeżenie. Twórcy Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077 przestrzegają przed portalami podszywającymi się pod ich oficjalną stronę (a niekiedy również, dajmy na to, bankier.pl). Nieprawdziwe informacje na temat studia rozpowszechniane są także w formie reklam i ogłoszeń w mediach społecznościowych. Ich autorzy najczęściej kuszą zyskami z cotygodniowych dywidend, próbując wyłudzić w ten sposób nasze dane.

Jak to właściwie wygląda – pokazał Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

„Działania tego rodzaju prowadzone są przez podmioty podszywające się bezprawnie pod CD PROJEKT, a pojawiające się w ich rezultacie nieprawdziwe informacje zamieszczane są bez wiedzy Spółki, mogą wprowadzać w błąd ich odbiorców, a także mieć na celu wyłudzenie danych osobowych użytkowników fałszywych stron (do Spółki docierają doniesienia o kontaktach telefonicznych ze strony osób prawdopodobnie wykorzystujących zdobyte w ten sposób dane w celu oferowania różnego rodzaju usług)

– czytamy na stronie CD Projektu. Autorzy odezwy uwrażliwiają, że informacje na temat bieżącej działalności firmy są dostępne wyłącznie pod adresem www.cdprojekt.com/pl. Podejrzane strony internetowe możemy zaś zgłaszać, pisząc na: ir@cdprojekt.com.