Dystopians nauczy nas przetrwania w mieście przyszłości

Space Boat Studios porzuca pirackie statki i krowy, tym razem stawiając na cyberpunk. 

Twórcy survivalu Out of Reach, morskiego battle royale Out of Reach: Treasure Royale i zręcznościówki Holy Cow! postanowili spróbować sił w kolejnym gatunku. Dystopians ma być symulatorem przestępczej kolonii przyszłości, w którym skupimy się na budowaniu bazy i zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Zadaniem gracza będzie zebranie grupy wyrzutków. By jednak ci zechcieli podjąć współpracę, trzeba wpierw zadbać o odpowiednią kryjówkę, zaspokojenie ich podstawowych potrzeb i zdobycie wyposażenia. Odpowiednio dobra grupa pozwoli dotrzeć do wyżej położonych dzielnic, gdzie czekają kolejne wyzwania. Na drodze do sukcesu stanie policja i megakorporacje, ale od rozwiązywania problemów są nie tylko ludzie, ale i technologia. Dystopians pozwoli nie tylko kupować nam futurystyczne zabawki, ale również naprawiać te zdezelowane i wytwarzać nowinki, dzięki którym zwiększą się możliwości członków gangu.

Dystopians zapowiedziano na pecety, lecz data premiery nie jest znana. Space Boat Studios aktualnie pracuje także nad kolejnym tytułem w pirackich klimatach – Pirate Simulatorem.