One Line Coloring: Zrelaksują nas rysowanki

Zamiast bez celu kłócić się w internecie lepiej w końcu połączmy kropki!

I to dosłownie – w tej klasycznej łamigłówce uprawiamy zabawę rodem z dziecięcych zeszytów ćwiczeń, łącząc punkty liniami prostymi. Gdy już postawimy wszystkie kreski, stworzony przez nas model nabierze kolorów, przeniesie się w trzy wymiary i zacznie poruszać. Studio Mythic Owl przygotowało ponad setkę coraz bardziej skomplikowanych obiektów do złożenia, które wraz z montażem stają się częściami bajkowych dioram. Mamy tu więc pastelowe dno morskie, wielobarwną wyspę czy utrzymany w stylice low-poly kosmos.

Część modeli znajdziemy od razu, inne musimy dopiero odblokować. Uzupełnianie dioram pozwoli zobaczyć poukrywane na nich zabawne scenki i ma stanowić zadanie „przystępne, lecz angażujące dla wszystkich”. Autorzy deklarują, że styl graficzny i prosta mechanika stanowią idealny sposób na relaks. Podobne zadanie miał poprzedni tytuł warszawiaków, Hexologic. Tytuł również był zabawą logiczną, w której oprócz podobieństw do sudoku istotną rolę odgrywały kropki. Gra najwyraźniej spełnia swoją rolę, bo 95% z 222 opinii na platformie Valve to pozytywy.

Spójrzcie zresztą na zwiastun One Line Coloring – czyż nie koi nerwów?

O tym, czy sama gra relaksuje równie skutecznie, przekonamy się już 21 sierpnia. Tego dnia gra zadebiutuje na Steamie, Switchu oraz na platformach mobilnych. Wielokolorowa zabawa będzie kosztować 25,49 zł.