Artificer: Science of Magic: Zwiastun, beta, data premiery

Fani Don’t Starve powinni dać się zaczarować.

HMS Hawking rozbił się na nieznanej planecie, na której magia nie jest jedynie abstrakcyjnym konceptem. By przetrwać, oficer Raymond Everett będzie musiał zawalczyć nie tylko z fauną, florą i inteligentnymi rasami obcych, ale również z własnymi wąskimi horyzontami.

Artificer zdaje się czerpać z Don’t Starve’a. To prezentowany z góry survival, w ramach którego polujemy, craftujemy, gotujemy i budujemy, ale – równolegle – doskonalimy postać w sztukach czarnoksięskich. Te mają być – obiecują autorzy – zróżnicowane i kompleksowe. Jak czytamy w prasówce:

„Zanurz się w niebezpiecznym świecie mistycznych badan, dążąc do źródła nieograniczonej mocy i odkrywając po drodze nowe przepisy na mikstury oraz rytuały, w których możesz je wykorzystać. Twórz zaklęcia i magiczne automaty. Przeprowadzaj magiczne eksperymenty, aby poszerzyć swoją wiedzę. Spróbuj opanować do mistrzostwa alchemię, taumaturgię i wróżbiarstwo, aby być w stanie tworzyć artefakty o ogromnej mocy. Wykradaj tajemnice magicznego rzemiosła skryte w starożytnych ruinach. Posiądź sztukę odczytywania języka obcych, aby odczytywać magiczne grimuary. Walcz z kreaturami zamieszkującymi planetę i poddawaj je sekcji zwłok, aby odkryć ich słabe punkty, które następnie będziesz mógł wykorzystać w walce”.

 

W ramach przedsmaku łapcie zwiastun:

Gra zadebiutuje na Steamie już 23 lipca. Jeśli chcielibyście sprawdzić ją szybciej – pod tym adresem możecie zapisać się do zamkniętej bety.