Przegląd tygodnia (1-7 marca)

Giełdowe spółki nie zwalniają tempa w zapowiadaniu kolejnych symulatorów. W sumie śmiało mogę nazywać to „Przeglądem symulatorów tygodnia”.

Do zapowiadającej co tydzień kilka gier spółki PlayWay dołącza inny giełdowy podmiot – CreativeForge Games. Choć akurat jedna z ich gier nie jest symulatorem, a chce zaistnieć na popularności wielkiego hitu Ghost of Tsushima. Zobaczcie trailer i sami stwierdźcie, jakie mają szanse. Mamy też kolejny symulator akwarystyczny, kawiarni i gotującego kota. Tak. Gotującego kota.

Zapraszam też Was na naszego kalendarza premier, gdzie możecie sprawdzić, kiedy wartościowe polskie gry mają premierę.

Ronin: Samurai Redemption (PC)

Studio G-Devs.com – spółka zależna od giełdowego CreativeForge Games – zapowiedziało RPG akcji Ronin: Samurai Redemption. Akcja przeniesie nas do feudalnej Japonii, gdzie jako Ronin będziemy walczyć z mrocznymi potworami. Jak ktoś napisał na Twitterze, jaki kraj, takie Ghost of Tsushima. To 7. gra nad którą pracuje studio G-Devs.com, nie wydali żadnej, ale dwie z nich zniknęły już z ich strony.

Aquarist – The realistic aquarium shop management and fish farming (PC)

Spółka FreeMind z grupy PlayWay zapowiedziała symulator sklepu akwarystycznego o przydługim tytule: Aquarist – The Realistic aquarium shop management and fish farming. Wynika z tego, że polska giełda sprawdza, czy przez tytuł można wpłynąć na wyniki wyszukiwania na Steamie. Ale to szczegół. Najważniejsze jest to, że gra ta to 9. zapowiedziana przez nich produkcja. A nie wydali jeszcze żadnej. Jeśli chodzi o symulatory związane z akwarystyką, to trzeci tytuł produkowany przez rodzime spółki. Dwa pozostałe to Aquarium Designer i Fishkeeper.

Espresso Tycoon (PC)

Powstałe w lipcu 2020 r. studio DreamWay Games z grupy PlayWay zapowiedziało symulator-tycoon prowadzenia kawiarni Espresso Tycoon. Premiera zaplanowana jest na rok 2022 r. To 2. zapowiedziana ich gra, a na stronie internetowej prezentują ich 6. To prawie tyle, ile miesięcy istnieje studio. Ciekawostka: PlayWay już potwierdził, że na dniach zapowie kolejną produkcję w „kawowej” tematyce.

Chef’s Tail (PC)

Są koty, jest spora grupa docelowa. Spółka Art Games Studio zapowiedziała grę Chef’s Tail, w której pojawi się gotowanie posiłków, handel, symulacja, kraina umarłych oraz baśnie i greckie mity. W skrócie: symulator gotującego kota.

„Było sobie życie”

Studio SlavGames (spółka zależna CreativeForge Games) stworzy grę na licencji serialu edukacyjnego „Było sobie życie”, na którym wychowało się sporo m.in. Polaków. Więcej dowiecie się z naszego newsa.