Oddventure ufundowane na Kickstarterze, zebrano 213% celu!

Wiadomość cieszy, bo polski kuzyn Mother i Undertale’a prezentuje się palce lizać!

O starcie zbiórki już pisaliśmy, podobnie zresztą jak o tym, że projekt – mówiąc kolokwialnie – chwycił. Ostatecznie na konta twórców Oddventure wpłynęło ponad 42,6 tys. funtów, a więc ponad dwukrotność zakładanego celu.

Dodatkowe pieniądze pozwolą na opracowanie dwóch bonusowych zakończeń (ogółem możemy więc liczyć na cztery), wprowadzenie kolejnych przeciwników i nowe sposoby, w jakie wpłyniemy na świat gry.

Dla przypomnienia: tytuł pozwoli nam zwiedzić uniwersum, w którym „Nietzsche ma dziecko z Alicją w Krainie Czarów, jakiego wychowania podjęły się baśnie braci Grimm i Earthbound”. Protagonistką ma być Charlie, zbuntowana nastolatka, która ma problemy z wyrażaniem gniewu oraz “specjalną zdolność, dzięki której może zmieniać rzeczywistość wokół siebie”. Istotną rolę w opowieści odegra także Bonzo, brat Charlie (ów “pomaga wszystkim w potrzebie”, acz “nigdy nie myśli o konsekwencjach swoich działań”).

Rzecz zadebiutuje na pecetach i Switchu w odległym 2022. W toku akcji dowiedzieliśmy się, że będzie ona dostępna również na rodzimym GOG-u. Więcej informacji o Oddventure znajdziecie na Kickstarterze oraz Steamie, na którym dostępne jest godzinne demo produkcji.