Oddventure robi ładny wynik na Kickstarterze

Już w pierwszej scenie polski Undertale nawiązuje do Undertale’a (i pokpiwa z sitcomów).

Przyznam szczerze, że zapałałem do Oddventure miłością właściwie od pierwszego wejrzenia. Polski jRPG od Infamous Rabbit wydaje się nawiązywać nie tylko do bestsellerowej gry Toby’ego Foksa, ale również do klasycznych Yume Nikki i Mother oraz – wciąż całkiem świeżego – Everhooda. Gra chce nas zabrać do baśniowej rzeczywistości, w której zawalczymy w turach nie tylko z potworami, ale i – może przede wszystkim – z własnymi problemami i zaburzeniami psychicznymi.

Zgodnie z zapowiedzią kilka dni temu wystartowała kwesta na Kickstarterze. Autorzy planowali zebrać 91 tys. zł. Próg zbiórki powinien „pęknąć” już dziś, co zaowocowało ujawnieniem pierwszego z celów dodatkowych. Jeżeli tytuł zbierze kolejnych 20 tys. zł, zespół przygotuje dwa bonusowe zakończenia.

Ponadto autorzy ujawnili postaci głównych bohaterów. Protagonistką ma być Charlie, zbuntowana nastolatka, która ma problemy z wyrażaniem gniewu oraz „specjalną zdolność, dzięki której może zmieniać rzeczywistość wokół siebie”. Istotną rolę w opowieści odegra także Bonzo, brat Charlie, który „pomaga wszystkim w potrzebie”, acz „nigdy nie myśli o konsekwencjach swoich działań”. To jednak zaledwie część zakręconej obsady.

Studio zaanonsowało również edycję przeznaczoną na Switcha.

A jeżeli komuś mało, to na profilu Piotra Surmacza pojawiły się fragmenty ścieżki dźwiękowej, inspirowanej Grandią, Final Fantasy VII, Mother 3 i Undertale’em.

Zbiórkę możecie wesprzeć pod tym adresem… gdyby ktoś się jeszcze wahał, to na Steamie można ograć godzinne demo nadchodzącego tytułu. Smacznego!