Anthology of Fear: Pierwszy gameplay i prolog do ogrania

Okazja! Trzy koszmary w cenie jednego!

Produkcja, którą rzeźbi studio RG Crew, ma nam pokazać różne oblicza horroru psychologicznego. Każdą z trzech historii osadzono w innym miejscu i czasie, w dodatku będą się one różnić mechanizmami rozgrywki. Jak wyjaśnia główny programista, Piotr Rycąbel:

„Chodzi zarówno o różnice dotyczące nastroju i lokacji, jak i o motywy przewodnie oraz samą rozgrywkę. Strach nie jest czymś jednoznacznym, może mieć bardzo różne oblicza. (…) Nie ma tutaj miejsca na znużenie, a całość będzie mocno różnorodna. (…) Gra powinna przypaść do gustu zdecydowanej większości fanów horrorów”.

Dzięki Anthology of Fear trafimy więc do współczesnego domostwa, by zmagać się z wyobcowaniem i deliberować na temat natury aktu twórczego, a także zanurzymy się we wspomnieniach układających się w oniryczną opowieść, której akcję trudno osadzić w normalnie pojmowanych realiach. Pierwsza z historii zabierze nas natomiast w urokliwe góry, gdzie doświadczymy “zaburzeń rzeczywistości”… i to właśnie prolog tego segmentu możemy teraz bezpłatnie ograć na Steamie. By wcielić się w Nathana Sorena, który wypełnia ostatnią wolę zmarłego brata i wplątuje się w dziwaczne wydarzenia, zajrzyjcie tutaj.

Twórcy deklarują, że obędzie się bez jump-scare’ów. Jeśli mimo to wolicie zobaczyć, jak gra kto inny, wydawca udostępnił także nagranie z pierwszych minut zabawy. Po obietnicach autorów wnioskujemy, że na dziewięciominutowym klipie widać tylko niewielki wycinek atrakcji czekających w gotowym produkcie. Anthology of Fear ma w końcu zawierać “elementy skradania, eksploracji, walki, polowania czy ucieczki”.

Warto wspomnieć, że do gry załapał się też pewien charakterystyczny model telefonu komórkowego.

Pełną “Antologię” otrzymamy do wglądu w drugiej połowie tego roku. W pierwszym rzucie gra trafi na pecety oraz na Switcha, ale Ultimate Games bierze pod uwagę wydanie jej także na innych platformach.