My Memory of Us nominowane do nagród Games for Change

Festiwal skupiający się na zaangażowanych społecznie i edukacyjnych grach może nagrodzić polską produkcję o przyjaźni i nadziei, rozgrywającą się w najciemniejszym momencie najnowszej historii.

Games for Change, festiwal skupiający badaczy, specjalistów od technologii i twórców gier, którzy chcą z ich pomocą zmieniać na lepsze świat ogłosił swoje nominacje do tegorocznej edycji towarzyszącego imprezie konkursu. Wśród pretendentów do nagrody w kategorii „Most Significant Impact”, skupiającej się na najpoważniejszych tematach i problemach jest My Memory of Us od polskiego studia Juggler Games.

Polska gra próbująca przybliżyć młodym odbiorcom temat niemieckiej okupacji podczas II Wojny Światowej otrzymała nominację obok Can’t Wait To Learn, edukacyjnego oprogramowania do nauki czytania i matematyki dla dzieci w strefach konfliktu w Ugandzie, UNICEF Kid Power łączonej z trackerami aktywności gry pomagającej dostarczać jedzenie potrzebującym oraz Rispek Danis, mającej uczyć młodych ludzi co oznacza zgoda na bliższe kontakty i dlaczego jest ona ważna. My Memory of Us przedstawia używa baśniowych metafor, by przybliżyć młodym odbiorcom jeden z najstraszniejszych okresów we współczesnej historii, pokazując jednocześnie przyjaźń i nadzieję, które mogą rozwijać się nawet w trudnych sytuacjach.