Polska muzyka z gier na koncercie w Chinach

Podczas trzeciego dorocznego spotkania Polish Games – Creative Poland w Ambasadzie RP w Pekinie, Instytut Polski w Pekinie, fundacja Indie Games Polska oraz China Indie Game Alliance zapowiedziały koncert muzyki z polskich gier wideo – Polish Games – Creative Poland: The Concert.

Wydarzenie zaplanowano na grudzień, odbędzie się ono podczas targów WePlay Game Culture Expo w Szanghaju. Podczas koncertu wykonane zostaną utwory z produkcji takich, jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, Frostpunk, Ancestors Legacy, Driftland: The Magic Revival, My Brother Rabbit czy The Vanishing of Ethan Carter, a organizatorzy podkreślają, że to pierwszy koncert muzyki z gier o charakterze narodowym.

Kompozycje muzyczne mają być wykonywane przez chińską orkiestrę pod batutą polskiego dyrygenta, choć w chwili obecnej nie podano jeszcze do publicznej wiadomości dokładniejszych informacji o wykonawcach. Wiadomo jednak, że do współpracy zostaną zaproszone także polskie zespoły, które współtworzyły muzykę do wymienionych gier. Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie Ambasady Polskiej w Pekinie.

Koncert współorganizowany jest przez Instytut Polski – Wydział Kultury Ambasady RP w Pekinie, fundację GAME MUSIC, China indie Games Alliance, fundację Indie Games Polska i Shanghai TOMO Culture Communication Co., Ltd., przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ambasady RP w Pekinie i Instytutu Adama Mickiewicza.