Ghostrunner: Demo w filmowym stylu wskakuje na Steama

Na wywijanie kataną i bieganie po ścianach cyberpunkowych wieżowców mamy tydzień, potem pozostanie cieszyć oczy nowym zwiastunem.

To doskonała okazja, by samemu przekonać się, czym Ghostrunner zapewnił sobie miejsce pośród 50 tytułów nominowanych w plebiscycie Digital Dragons Indie Celebration. Produkcja krakowskiego One More Level, do której trzy grosze dorzuci też 3D Realms, przeniesie nas do Dharma Tower – futurystycznej, wielopoziomowej struktury. Protagonista dołącza do ruchu oporu, sprzeciwiającego się kastowym nierównościom w ostatniej stanicy ludzkości, i usiłuje przedostać się na sam szczyt wieży. Rzuci tam rękawicę utrzymującemu opresyjne status quo Klucznikowi.

Bohater wykonuje długie susy, śmiga po ścianach, robi użytek z kotwiczki na linie i tnie wrogów, w krytycznych momentach spowalniając czas. Jak deklarują  autorzy:

Niezwykle trudny śmiertelny taniec wymaga wyczucia i szybkich reakcji, ale dzięki natychmiastowym respawnom każda walka jest bardziej strategiczna niż frustrująca.

Demo Ghostrunnera można znaleźć na steamowej karcie produktu. Udostępnieniu wersji demonstracyjnej towarzyszyła premiera kinowego zwiastuna – do obejrzenia poniżej. Premierę Ghostrunnera wyznaczono na ten rok.

Powiązane gry: