Frostpunk: Dzięki grze 11 bit studios ma pieniędzy jak lodu

Od dnia wydania Frostpunk zarobił już 100 milionów złotych, przebijając wyniki This War of Mine.

Po nieco ponad dwóch latach od premiery Frostpunk nadal sprzedaje się świetnie. Duża w tym zasługa styczniowej, bardzo udanej premiery rozszerzenia The Last Autumn. W pierwszym kwartale 2020 roku 11 bit studios odnotowało 30,52 mln zł przychodów ze sprzedaży, co przełożyło się na prawie 14,51 mln zł zysku netto. W stosunku rok do roku oznacza to wzrost zysków netto o 227 proc., a liczby mogły być nawet bardziej imponujące. Jak czytamy w komunikacie:

Wynik netto byłby jeszcze lepszy, gdyby nie niegotówkowe rezerwy tworzone każdego kwartału (do II kwartału 2020 roku włącznie) w związku z funkcjonującym w Spółce Programem Motywacyjnym na lata 2017-2019. Obniżyły one zysk netto za I kwartał 2020 roku o ponad 2,05 mln PLN.

Firma dodaje, że dzięki dobrym rezultatom wartość aktywów finansowych spółki przekroczyła 100 mln złotych. Za zyski w pierwszym kwartale odpowiada również wspomniane This War of Mine, a także tytuły wydane przez firmę. Moonlighter i Children of Morta zapewniły 24 proc. ogólnych przychodów w pierwszym kwartale tego roku. Dobre wieści zawarte we wczorajszym komunikacje przełożyły się na zainteresowanie inwestorów – akcje 11 bit studios S.A. są dziś warte 451 zł.

(Źródło: Bankier.pl)

W swoim komunikacie 11 bit chwali się też zmianą siedziby i przypomina o trwających rekrutacjach. Na Brzeskiej 2 w Warszawie może pomieścić trzystu pracowników, choć obecne plany zakładają zwiększenie liczebności załogi ze stu czterdziestu do blisko dwustu osób. Dodatkowy personel pomoże w pracach nad produkcją lub prototypowaniem trzech nowych produkcji. Trzy nowe tytuły znajdują się też w planach wydawniczych 11 bit publishing. Są to, jak czytamy w komunikacie, „trzy bardzo obiecujące i daleko większe niż wcześniejsze projekty, w tym jeden z Polski”.

Powiązane gry: