Medieval Dynasty niespodziewanie pojawił się w Xbox Game Pass

Po sukcesie na Steamie miks strategii, RPG-a i survivalu dotrze do większej liczby graczy.

Produkcja studia Render Cube zadebiutowała we wczesnym dostępie we wrześniu minionego roku. Gracze docenili średniowieczny klimat Europy i gatunkowy galimatias, widać to zresztą po ich ocenach (91% pozytywnych z ponad 14 tys. opinii). Twórcy już przedstawili pomysły na dalszy rozwój, a publiki z pewnością im nie zabraknie, według szacunków SteamSpy, builda może posiadać nawet 581 000 ludzi. W najlepszym momencie swoje osady budowało blisko 19 000 osób równocześnie! (Aktualnie: ok. 1400-1800).

Dość niespodziewanie ogłoszono, że Medieval Dynasty pojawiło się w usłudze Xbox Game Pass, oczywiście na pecetach. Standardowo w sklepie Microsoftu trzeba zapłacić za nią 137,49 zł (na Steamie 89,00 zł), ale mając opłacony abonament można ją ograć „za darmo” w jego ramach. Dobra informacja jest taka, że już wczesna wersja obsługuje język polski.

Szczególnie zainteresowanych tematem odsyłamy do specjalnego odcinka naszego podcastu, w którym o Medieval Dynasty opowiada jego reżyser, Damian Szymański. Nieśmiało przypomnijmy także, że podczas E3 zaprezentowano zwiastun westernowego spin-offa tytułu.