Magin: The Rat Project Stories prezentuje Krowołyka

To karcianko-przygodówko-RPG inspirowane Personą, „Fullmetal Alchemist”, „Berserkiem” i Darkest Dungeon.

Każdy z Was może sprawdzić ten frapujący miks dzięki udostępnionej na Steamie wersji demonstracyjnej. Magin zabierze nas do mrocznego świata fantasy, w którym wejdziemy w przygodowe interakcje i rozegramy karciane pojedynki. W grze wcielamy się w dwunastoletniego Tolena, dziedzica rodziny szlacheckiej oraz Elestera, zabójcę na usługach Syndykatu. Obaj są tytułowymi maginami, a więc postaciami przez które przepływa gwarantująca niezwykłe moce Esencja. Podobnie jak wiedźmini – członkowie cechu są potężni, ale i postrzegani przez współobywateli jako niebezpieczni odmieńcy.

Na nowym zwiastunie nie brak spisków, fabularnych wyborów, kompletowania talii kart, starć i nad wyraz podniosłej muzyki. Jego gwiazdą jest wspomniany Krowołyk, zamieszkujący bagna potwór, którego szczęki pozwalają mu pożreć w całości jałówkę.

Debiutujące The Rat Project próbuje zebrać środki na grę na Kickstarterze. Idzie im nieźle, gdy piszę te słowa mają na kontach 28 tys. dolarów, kwota zbiórki wynosi zaś 48 tysięcy, a do jej zakończenia pozostało ponad sześć dni.

Produkcja powinna zadebiutować w pierwszym kwartale 2021.