Last Oasis zawalczy o przetrwanie na konsolach Xbox

O wielkim sukcesie na premierę i problemach z serwerami świat zdążył zapomnieć, ale ekipa Donkey Crew nadal rozwija swoje survivalowe MMO. Zwłaszcza, że Last Oasis trafi też na konsole.

Od startu w marcu we wczesnym dostępie liczba graczy stale maleje. W listopadzie średnio bawi się 661 osób na dobę, czyli lata świetlne mniej od rekordowych 33 104. Autorzy nadal wypuszczają nowe aktualizacje, gra wciąż ewoluuje, a teraz dowiedzieliśmy się, że trafi także na „konsole Xbox”. Czyli zakładać można, że zarówno na Xboksa One, jak i Series X/S.

Jak dowiadujemy się z trailera opublikowanego na kanale ID@Xbox, Last Oasis zadebiutuje na konsolach w pierwszym kwartale 2021 roku. Czy to oznacza, że wersja PC także zostanie ukończona i opuści wczesny dostęp? Możliwe. Zwłaszcza, że w przygotowaniu są cross-platformowe zmagania, by gracze z PC i Xboksów mogli grać po sieci razem.

A w survivalowo-wędrownym MMO Last Oasis ruch obrotowy Ziemi został wstrzymany, co wpłynęło negatywnie na warunki pogodowe, a ludzkość musi być w nieustannym ruchu, by uniknąć śmiercionośnych promieni słonecznych.