Przegląd tygodnia (10-16 kwietnia)

Port zręcznościówki, gra VR oraz pozycja dla miłośników koni.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (10-16.04):

Castle Renovator (Switch)
Coal Mining Simulator (PC)
Flooded (PC)
Miniland Adventure (PC)
Shardpunk: Verminfall (PC)
Split (Xbox One)

Nadchodzące premiery (17-23.04):

Jump Challenge! (Switch)
Pets Hotel (PC)
Medieval Dynasty (PlayStation 4, Xbox One)
Sunrise GP (Switch)

Zapowiedzi polskich gier:

Jump Challenge! (Switch)

Studio Source Byte przygotowało port swojej gry, którą ponad rok temu wydali na PC. Jump Challenge! to bardzo prosta gra zręcznościowa, w której gracz skacząc coraz wyżej po platformach musi uciekać przed lawą. Premiera dzisiaj.

Animal Jigsaw VR (PlayStation VR, Steam VR)

Puzzle 3D przeznaczone na urządzenia wirtualnej rzeczywistości. Gra stworzona dla miłośników zwierząt, którzy w sześciu różnych lokacjach będą składać trójwymiarowe obrazy. Od nosorożców, przez gepardy, jelenie i krowy. Każdy obraz można rozłożyć od 25 na 100 puzzli, a po zakończeniu, zwierzaka nakarmić czy się z nim pobawić. Gra studia PixelTrapps miała premierę na urządzeniach z serii Quest, a teraz zmierza na Steam VR i PlayStation VR. Data premiery nie została ujawniona, choć w trailerze jest informacja, że produkcja jest już dostępna w sklepie Valve.

My Horse: Bonded Spirits (PC)

Studio Games Incubator zapowiedziało symulator jeździectwa i prowadzenia stadniny koni. Gra łączyć ma elementy naprawy budynków, zarządzania pracownikami, rozwijania umiejętności jeźdźca i wierzchowca, na samym ujeżdżaniu kończąc. Twórcy zapowiadają różne wyzwania i zawody oraz wykonywanie zadań dla mieszkańców Chestnut Glen. Premiera w 2024 roku.

Powiązane gry: