Kickstarter oficjalnie wystartował w Polsce

Flagowym produktem będzie planszówka w świecie Frostpunka.

O tym, że platforma crowdfundingowa wchodzi do naszego kraju, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu – przedstawiciel Kickstartera pojawił się nawet z prezentacją na Digital Dragons. Wraz z Polską do grona państw oficjalnie „obsługiwanych” przez Kickstartera dołączyły Słowenia i Grecja. Jak się okazuje, w ciągu jedenastu lat istnienia Kickstartera obywatele tych trzech krajów założyli przeszło osiemset zbiórek „kreatywnych”, w ramach których przelano 55 milionów dolarów. Samych Polaków, Słoweńców i Greków, którzy wsparli artystyczne projekty, było ćwierć miliona.

Dla zwykłych użytkowników z Polski zmiana oznacza m.in. możliwość wybrania, czy wolimy płacić w euro, czy w złotówkach. Nową funkcję możecie przetestować, dokładając się np. do zbiórki na rzecz gry planszowej w świecie Frostpunka. Chociaż kampania dopiero co wystartowała, istnienie gry nie jest tajemnicą. Wczoraj na YouTubie został opublikowany zwiastun gry:

Z kolei parę dni wcześniej zobaczyliśmy materiał, w którym o grze opowiadał Jakub Wiśniewski z odpowiedzialnego za produkcję Glass Cannon Unplugged. Gra pozwoli wcielić się nam w jednego z czterech doradców, którzy mają za zadanie utrzymać skorą do buntu osadę przy życiu przez dwanaście dni. W każdym opakowaniu z planszowym Frostpunkiem znajdziemy umieszczany w centrum planszy generator ciepła, do którego wrzucamy „węgiel” (kostki). Będziemy mogli wybrać wydanie gry z figurkami albo bez, kosztujące odpowiednio 75 i 125 euro.

O to, by planszowy Frostpunk trafił w gusta graczy, zadba Adam Kwapiński – autor gier z serii Nemesis. O roli jego dokonań niech świadczy fakt, że przygotowywane przez Awaken Realms Nemesis: Lockdown zgromadziło na Kickstarterze grubo ponad pięć milionów funtów. Nic dziwnego, że przy takiej kwocie stworzenie powiązanej gry wideo jest tylko kwestią czasu.