Jeszcze trzy udane premiery

Mimo kryzysu bez żadnej wątpliwości szalejągeo w branży gier, koniec roku zaskakuje coraz bardziej w kolejne udane premiery. Pisaliśmy już w poprzednim artykule o Against the Storm. Patrząc jednak na obecne wyniki, mamy jeszcze kilka kolejnych ciekawych premier.

 

House Flipper 2 

Kontynuacja bardzo udanego poprzednika, czyli  “House Flipper” stworzonego przez Empyrean oraz Frozen District, od wczoraj cieszy się znaczącym trendem wzrostowym. Średnia użytkowników, będących “w grze” oscyluje w okolicach 10 tysięcy, a szczyt osiągnął 15500. co może powodować podziw, jak udanym tytułem jest ta kontynuacja. Pojawia się coraz więcej pozytywnych ocen, na platformie Steam w jeden dzień zostało wystawionych ponad 700 recenzji. Warto nadmienić, że tytuł jest obecnie grą z największym przyrostem graczy według SteamDB, a od premiery wczoraj nie chce oddać bannera głównego na Steam. ani pierwszej pozycji na liście bestsellerów.

Można stwierdzić, że “House Flipper 2” przełamuje klątwę dwójek tytułów Indie. Zazwyczaj kontynuacje małych oryginalnych gier nie kończyły się wzmocnieniem marki, wręcz przeciwnie, często niezależnie od włożonych budżetów, sprzedaż nie wyrównywała kosztóów proodukcji. Może jednak symulatory nie są tak podatne na to zjawisko? 

 

 

Potrójna premiera?

…czyli duża sprzedaż we wczesnym dostępie, następnie bardzo huczna premiera aż po niedawno dodany tryb coop multiplayer, który na nowo przypomniał o tytule graczom. Mowa tutaj o Medival Dynasty od Render Cube, który na nowo przyciągnął swoją społeczność odnotowując, ale i nowych odbiorców osiągając najwyższy dotąd wynik jednocześnie grających online, który wyniósł ponad 30 tysięcy.

 

 

Sukces we własnej skali

Wyjście z wczesnego dostępu Blood West produkcji Hyperstrange również zostało dobrze odebrane przez graczy, pojawiło się kilkaset nowych pozytywnych recenzji. Patrząc na to, że tak zwany “boomer shooter” nie jest mainstreamowym trendem, to wynik jest bardzo zadowalający jak na niszę tej gry.