Przegląd tygodnia (11-17 grudnia)

Polscy twórcy zapowiedzieli dwa horrory: jeden miksuje to z erotyką, drugi z rozwiązywaniem łamigłówek. Do tego masa premier za nami i kilka przed nami.

Po więcej informacji na temat rodzimych dzieł odsyłam do naszego kalendarza premier. Jeżeli natomiast nie znaleźliście swojej gry w zestawieniu – koniecznie do nas napiszcie (na info@polskigamedev.pl).

Premiery polskich gier (11-17.12):

Booze Masters: Freezing Moonshine (PC)
Captain Pawsome (wczesny dostęp PC)
Choice Clash: What Would You Rather? (PlayStation 4)
Cooking Simulator VR (PlayStation VR2)
Criminal Expert (Xbox One)
Everdream Valley (Xbox One, Xbox Series X|S)
Farm Tycoon (PlayStation 4, PlayStation 5)
House Flipper 2 (PC)
Paranoid (PC)

Nadchodzące premiery (18-24.12):

fig. (Xbox One)
Lazarus A.D. 2222 (PC)
Project Bridge (PC)

Zapowiedzi polskich gier:

Lust of God (PC)

W 2018 roku wyszło Lust for Darkness, trzy lata później Lust from Beyond, a teraz dostaliśmy zapowiedź trzeciej części tej serii. Różnica jest taka, że pierwsze dwie stworzyło studio Movie Games Lunarium, a za Lust of God odpowiadać będzie Madmind Studio. Bez zmian będzie za to tematyka, bo ponownie możemy spodziewać się miksu erotyki i horroru. Tym razem gracze wcielą się kobietę, która będzie musiała wydostać się z siedziby kultu. Będą specjalne moce, ciało boga Lauv’abrarca i tajemnicza armia. Premiera w 2025 roku.

Level Unknown: Backrooms (PC)

Nietypowe połączenie horroru z rozwiązywaniem łamigłówek, gdzie gracze stawią czoła nadnaturalnym istotom i odkryją mroczne tajemnice. Twórcy – Podarge Visions i Wojciech Gola – chwalą się „interaktywnym systemem fizyki obiektów” i faktem, że gra powstaje na silniku Unreal Engine. Tytuł przygotowany jest z myślą o zabawie dla pojedynczego gracza, ale umożliwi także wspólne zmagania trybie kooperacji do 4 osób. Premiera już w dniu 17 stycznia 2024 roku.

Powiązane gry: