I Am Jesus Christ: Twórcom odebrano grę

Jak twierdzi Krzysztof Kostowski: „(SimulaM) nie jest w stanie zakończyć tej gry”. I Am Jesus Christ ma więc powstać od nowa, już w innym studiu.

O „symulatorze Jezusa” pisaliśmy całkiem niedawno, przy okazji IGN Fan Festu. Przypomnijmy, że projekt zapowiedziano trzy lata temu, a jego tworzeniem miało się zająć studio SimulaM. Zespół wypuścił nawet w grudniu zeszłego roku darmowy prolog, który wciąż możecie sprawdzić (pod tym adresem). Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że próbka nie spotkała się z wielkim zainteresowaniem (maksymalnie ogrywało ją 178 ludzi jednocześnie), a niektóre media i influencerzy wprost sobie z niej dworowali (m.in. NRGeek w materiale „Zagrajmy w crapa„).

Założenia I Am Jesus Christ zmieniały się wielokrotnie – dowodem fakt, że na rok od rozpoczęcia produkcji twórcy usunęli z listy opisujących ją tagów: „nagość”, „seks” i „psychologiczny horror”. Zwróćcie też uwagę, jak bardzo różnią się udostępnione początkowo screeny…

…od tych, którymi promuje się tytuł teraz:

 

Choć jednak na karcie katalogowej wciąż jako producent figuruje SimulaM, a gra ma się rzekomo ukazać w II kwartale 2023 r., prezes grupy PlayWay zwrócił nam właśnie uwagę, że informacje na Steamie są nieaktualne.

Kostowski tłumaczył tę zmianę już na początku roku na kanale PlayWaya. Jak mówił:

„Zespół obecny, produkcyjny niestety nie zdał moim zdaniem egzaminu (…) nie jest on w stanie zakończyć tej gry w dobrej jakości. Jedyną opcją jest oddanie brandu, żeby praktycznie od nowa zaczął pracować nad nim inny zespół”.

Jak dodał – SimulaM otrzyma natomiast pewne środki, które pozwolą mu ukończyć inną („znacznie mniejszą”) grę – Moon Farming.

I Am Jesus Christ przejmie zaś (i wyda w 2024 r.) Space Boat Studios, które ma już na koncie m.in. Out of Reach: Treasure Royale i Holy Cow! Milking Simulator, a także garść zapowiedzi (Mosey the Pirate, Pirate Simulator). Całkiem niedawno spółka podjęła się także ukończenia Tribe: Primitive Buildera (oddanego jej przez przechodzącego turbulencje Polyslasha).