GCCE 2023: Program & goście

Poznaliśmy szczegóły największych w kraju, gamedevowych targów pracy… oraz powody, dla których powinni się na nich pojawić nauczyciele i wykładowcy akademiccy.

O Gamedev & Creative Careers Expo 2023 nieco już pisaliśmy, dla przypomnienia jednak: wydarzenie odbędzie się w dniach 3-4 marca 2023 r. w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych (ul. Mińska 65, Warszawa). Swój udział w jego szóstej edycji zadeklarowali przedstawiciele gamedevu (swoich wysłanników przyślą Bloober Team, Covenant.dev, PlayWay czy QLOC), studio mocapowe Bones czy specjalizujące się w lokalizacjach Roboto Global. Na miejscu nie zabraknie także mocnej reprezentacji uczelni wyższych (Warszawska Szkoła Filmowa, Akademia Sztuki w Szczecinie, AWF filia Biała Podlaska).

Organizatorzy ogłosili program, w którym aż gęsto od ciekawych paneli i wystąpień!

  • Konferencja ruszy w piątek (03.03). Podczas pierwszego dnia odbędzie się debata branż kreatywnych na temat dzieła, jakim jest gra wideo („Games & Beyond”), Covenant.dev opowie nam o przywództwie partycypacyjnym, a Politechnika Łódzka zdradzi, jak pokonała drogę od praktycznej edukacji do badań naukowych. Ponadto dowiemy się, jak zwiększyć sprzedaż na rynku chińskim i w jaki sposób nasze medium może stać się atutem współczesnej dydaktyki. Specjalna gościni, Johanna Nylander (Szwedzka Organizacja Gier Wideo) wyłoży, na czym polega szwedzki model edukacji w zakresie gier, a dzień zakończymy afterparty.
  • W sobotę (04.03) scenę przejmie Dolnośląska Szkoła Wyższa, która pochwali się wykorzystaniem developmentu jako narzędzia edukacyjnego. Następnie przedstawiciel 11 bit studios podpowie, jak zacząć karierę w gamedevie, a Warszawska Szkoła Filmowa rozliczy się z przeszłością i zdradzi plany na przyszłość. Z kolei QLOC pochyli się nad testowaniem bijatyk, a dr hab. Rafał Szrajber (Politechnika Łódzka, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi) – nad Zespołowym Tworzeniem Gier Komputerowych (a więc konkursem dla studentów i uczniów).

Organizatorzy zapowiadają zasypanie różnic między szkołami, uczelniami, sektorem publicznym i branżą gier. Z racji charakteru wydarzenia – nauczyciele i wykładowcy akademiccy wejdą na nie bezpłatnie (acz, jak cała reszta, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy).

Pełen program imprezy znajdziecie pod tym adresem, w listę wystawców wczytacie się natomiast w tym miejscu. Zainteresowanych zachęcamy także, by dołączyli do wydarzenia na Facebooku.