Game Dude: WSF chce z nami pogadać o mediach

„Praca marzeń czy ostatni krąg piekła?” – zapytają Tadeusza Zielińskiego i Krzysztofa „NrGeeka” Micielskiego studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej. Też powiemy, co wiemy.

Game Dude, inicjatywa studentów tworzenia gier na WSF-ie, ruszyła niemal dokładnie rok temu. Od tego czasu przez Kino Elektronik przewinęli się przedstawiciele CD Projektu Red, Flying Wild Hog czy 11 bit studios, opowiadając o trudach prowadzenia w grach narracji, związkach gamedevu z filmem czy o tym, jak do branży w ogóle wejść, .

Miło nam poinformować, że już w środę 1 marca, między 19:30 a 21:00, w panelu poświęconym mediom dla graczy, wystąpimy także my. Jak czytamy na facebookowej stronie inicjatywy:

„Tym razem spotkanie odbędzie się formie moderowanego panelu dyskusyjnego, a naszym celem jest przybliżenie Wam kulis pracy dziennikarza growego.
➖ Jakie umiejętności są potrzebne do zaczęcia pracy jako dziennikarz w branży gier wideo?
➖ Jakie są stosunki dziennikarzy growych z resztą branży oraz jak powszechne jest pisanie artykułów sponsorowanych?
➖ Jak wyglądają największe eventy growe z perspektywy dziennikarza robiącego z nich relację?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, usłyszycie już 1 marca o godzinie 19:30, w głównej sali kina Elektronik w Warszawie!”

W rolach panelistów wystąpią niżej podpisany, Krzysztof “NRGeek” Micielski oraz Tadeusz Zieliński. Rozmowę poprowadzi Ewa Maria Szczepanowska, prorektor ds. komunikacji i nowych mediów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zainteresowanych zachęcamy do zarezerwowania sobie miejsc za pośrednictwem tego formularza.

Koordynatorem i pomysłodawcą Game Dude jest student Itachi Manasterski; wśród organizatorów znajdziemy także jego kolegów i koleżankę: Sonię Selerską, Jakuba Mrozickiego i Piotra Zabrockiego. Konsultantami merytorycznymi projektu zostali wykładowcy Konrad Tomaszkiewicz (reżyser Wiedźmina 3, drugi reżyser Cyberpunka 2077) oraz Maciej Miąsik (którego portfolio żaden nawias nie udźwignie).