Hard West 2 zaprasza na otwartą betę

Nieprzekonani? Soundtrack rozpisze zdobywca nagrody BAFTA, scenariusz – autor bestsellerów „New York Timesa”, w obsadzie znajdą się zaś weterani Injustice, Days Gone i Dead Island.

Marcową zapowiedź westernowej wariacji na temat XCOM-a przyjęliśmy z niejakim zdziwieniem. Raz, że projekt „teasowano” od przeszło dwóch lat (acz nic w temacie nie ruszało) i dwa, że ma za niego odpowiadać Ice Code Games, a więc autorzy strategii Re-Legion. Twórcy oryginału (CreativeForge) rozpierzchli się bowiem po innych zespołach.

Formuła się nie zmieni: Hard West 2 to nadal turowy bitewniak. Tym jednak razem obtoczono go w paranormalnej panierce. Jako zbiegły przestępca Gin Carter spróbujemy napaść na legendarny pociąg widmo, ponoć załadowany po brzegi federalnym złotem, a przy okazji uratować własną duszę.

Realia Dzikiego Zachodu mają swobodnie mieszać się z okultyzmem. Nasza banda będzie dysponować niezwykłymi zdolnościami, a wśród zadań nie zabraknie klasycznych pościgów konnych czy napadów na pociąg. Jak czytamy w prasówce:

„W efekcie Hard West 2 będzie dużo bardziej dynamiczną i ekscytującą grą niż typowy przedstawiciel tego gatunku. Już na tym etapie producenci zaprezentowali unikalny nowy „system brawury” zapewniający bardziej agresywne podejście do taktyki i walki. Produkcję na pewno wyróżnia połączenie dwóch przeciwstawnych biegunów – wymagającą namysłu taktyczną grę z dynamizmem i płynnością typową dla gier akcji”.

Beta, która pozwoli nam sprawdzić ww. atrakcje, właśnie ruszyła. Po szczegóły odsyłamy zresztą na steamową kartę katalogową.

Ponadto autorzy pochwalili się współpracą z wydawcą (Good Shepherd), który ponosi w całości koszty produkcji i marketingu. Wiadomo również, że scenariusz rozpisze Matt Forbeck (Deadlands), a za partytury odpowiada Jason Graves (kompozytor mający w portfolio Dead Space, Alpha Protocol, Until Dawna czy Far Cry, Primal). Do studia nagraniowego weszli zaś m.in. Kevin Conroy (Batman w cyklu Injustice oraz wielu animacjach DC), Darien Sills-Evans (James Weaver w Days Gone) oraz Adam Gifford (Wayne w Dead Island).

Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku.