Gwint: Pan Lusterko pokaże nowe karciane sztuczki

Znajomemu z Wiedźmina 3 bardzo spieszno do spotkania.

Karcianka CD Projektu Red dopiero co pojawiła się na Steamie – wcześniej nadrobiła zaległości na platformach mobilnych oraz pożegnała się z konsolami – a teraz doczeka się piątego dużego rozszerzenia. Dodatek ma ilustrować efekty diabelskich knowań Gauntera o’Dima, a jak pamiętamy z Wiedźmina 3 rozszerzonego Sercami z Kamienia, Pan Lusterko miesza się w sprawy całego Kontynentu. Wśród „ponad siedemdziesięciu” (czyli osiemdziesięciu dziewięciu?) nowych wzorów znajdziemy więc reprezentantów każdej z sześciu frakcji, a także jedenaście kart neutralnych.

Spójrzcie zresztą na zwiastun, w którym nemezis Geralta potrząsa szabelką (i przybiera pozę Vaasa z Far Cry’a 3).

Adwersarz wiedźmina dał się poznać jako postać cokolwiek dwulicowa – i znajdzie to odzwierciedlenie na kartonikach wprowadzonych w rozszerzeniu. Jedną z głównych nowości będą frakcyjne karty legendarne, które z rundy na rundę zmieniają statystyki i umiejętności, symbolizując ewolucję przedstawionych na nich bohaterów. Pierwszą z nich CDP Red ujawni w najbliższą sobotę.

Na kartach pojawią się także nowe słowa kluczowe. Dla przykładu „Oddanie” da nam korzyści w zamian za złożenie talii bez kart neutralnych, „Echo” cofnie kartę z cmentarza na wierzch talii, a jednostka o statusie „Weterana” urośnie w siłę na początku drugiej i trzeciej rundy. Przygotowany przez autorów obszerny przegląd darów Pana Lusterko zobaczycie poniżej:

Dodatek trafi na wszystkie platformy w ostatnim dniu czerwca i będzie bezpłatny… ale rzecz jasna można sięgnąć do portfela, by obkupić się w pakiety przedpremierowe. Znajdziemy wśród nich paczki-beczki z nowymi kartami, ekstrawagancki rewers czy skórkę transformującą naszego dowódcę w tytułowego figlarza. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.