Gwint debiutuje na Androidzie

CD Projekt Red (ponownie) wchodzi do gry.

W listopadzie, gdy spółka ujawniała raport za trzeci kwartał, dowiedzieliśmy się o sporym sukcesie iOS-owej wersji Gwinta. W ciągu raptem trzech tygodni obecności na rynku wygenerowała ona 68% kwartalnych przychodów z tytułu! Jasnym stało się wówczas, że nie ma sensu łożyć na wersję konsolową (ta zapewniała raptem 4%)… i faktycznie, miesiąc później twórcy zdecydowali się wyciągnąć wtyczkę, edycje na PS4 i Xboksa One nie otrzymują już dłużej aktualizacji, a w ciągu kilku miesięcy ich serwery powinny zostać zamknięte.

CD Projekt tłumaczył ten ruch przygotowaniami do startu na Androidzie.

Wygląda na to, że ten moment właśnie nadszedł. Gra jest już dostępna w Google Play (można ją pobrać pod tym adresem), a konwersja otrzymała stosowny zwiastun.

Przypomnijmy, że w grudniu karcianka wzbogaciła się o kolejny dodatek (Kupców Ofiru), który wprowadził ponad 70 nowych kart oraz mechanizm Manewrów Bojowych. Na przełomie stycznia i lutego odbiorcy obchodzili zaś Nowy Rok Księżycowy, co wiązało się z możliwością zdobycia prezentów oraz dokonania zakupów po korzystnych cenach.