Gwint debiutuje na Steamie

Z pozostałych wieści: Dziki Gon obchodzi urodziny, CD Projekt kusi wyprzedażami. 

Redzi wprowadzili Gwinta na nową platformę i przecenili gry z wiedźmińskiego uniwersum w terminie nieprzypadkowym – dziś wypada piąta rocznica wydania Wiedźmina 3. To właśnie ten tytuł, wraz z dodatkami, wywindował spółkę na imponujący poziom, o którym dopiero co pisaliśmy.

Steamowy debiut wiedźmińskiej karcianki następuje po udanym przeniesieniu gry na iOS oraz na Androida i w ślad za decyzją o rozbracie z PlayStation 4 i Xboxem One. Użytkownicy wszystkich platform – a więc także oryginalnej wersji z GOG-a – mogą rywalizować ze sobą, a ich postępy są zapisywane na jednym koncie.

Ci, którzy wybiorą zabawę na Steamie, skorzystają z osiągnięć i kart kolekcjonerskich. Mogą też liczyć na dodatkowe profity (m.in. tytuły, awatary i bonusowe karty), jeśli do konta na platformie Valve mają przypisaną Wojnę Krwi. „Gwint dla pojedynczego gracza” jest na Steamie od 2018 roku, ale dopiero teraz doczekał się aktualizacji, która pozwala odblokowywać nagrody w Gwincie właściwym.

Okazją, by uzupełnić kolekcję o Wojnę Krwi o połowę taniej, są rzeczone wyprzedaże na Steamie i GOG-u. Potaniały też inne pozycje z serii, np. Wiedźmin 3 wraz z dodatkami Krew i Wino oraz Serca z Kamienia kosztuje teraz 44,99 zł (obniżka wynosi 70 proc.). Promocje na Steamie trwają do 1 czerwca, te na GOG-u skończą się 25 maja.