Gwint: Nowe rozszerzenie miesza na stołach

Lustereczko, powiedz przecie, kto zwycięży w rundzie trzeciej?

O tym, co znajdziemy w piątym rozszerzeniu wiedźmińskiej karcianki, wiedzieliśmy już miesiąc temu. Wraz z wtorkową premierą dostaliśmy więc ponad 70 nowych kart, w tym „legendarki” takie jak Eithne, która zmienia postać z rundy na rundę. Na kartonikach pojawiły się nowe słowa kluczowe, np. „Oddanie” premiujące rezygnację z kart neutralnych w talii. Fabuła skupiona wokół tytułowego demona pozwoliła nam zobaczyć poznać karciane wydanie samego Gauntera, jak i np. Jeża z Erlenwaldu.

Nowy dodatek trafił do gry wraz z aktualizacją, która zmieniła m.in. wyważenie kart. Pełną listę modyfikacji znajdziecie w tym miejscu. Jednocześnie rozpoczął się nowy etap rozgrywek rankingowych. Sezon Gryfa potrwa do 4 sierpnia, a nowa zmiana w trybie sezonowym polega na tym, że na początku partii siła każdej jednostki zostaje zmieniona na jej koszt werbunku.

W tym samym terminie potrwa tzw. Ostateczne Wyzwanie Gauntera. Nowa zabawa podzielona została na sześć części – w każdej wskazujemy jedną frakcję, którą chcemy wspierać. Wciągnąwszy na maszt flagę danej grupy, zaczynamy wykonywać dla niej zadania, dzięki czemu możemy m.in. odblokować okolicznościowe tytuły. Premierze aktualizacji towarzyszyły problemy techniczne, a przy okazji wyzwanie namieszało w tradycyjnych zadaniach dziennych, więc twórcy byli zmuszeni przygotować FAQ mające rozwiewać wątpliwości graczy.

Chociaż aktualizacja jest bezpłatna, naturalnie da się się wydać na nią pieniądze – kupując paczki (beczki) nowych kart albo pakiet premium nowych, zmiennokształtnych kart frakcyjnych.