Cowboy Life Simulator: Pod Warszawą kręcą western

W samo południe zmierzą się Rockstar i RockGame S.A.

Nie wyrokujmy wszak o wyniku pojedynku! Może na upartego da się dostrzec różnice w oprawie, a polski Dziki Zachód będzie nieco mniejszy, ale Cowboy Life Simulator obiecuje wcale szerokie spektrum możliwości. Nasz bohater zacznie jako prosty farmer, któremu sprzykrzyło się biedowanie na rodzinnej farmie. By odmienić swój los, postanawia sięgnąć po więcej tego, co ma do zaoferowania dziewiętnastowieczna Ameryka.

Będziemy więc łapać dzikie konie, zajmiemy się wypasem krów i rozbudujemy nasze siedliszcze. Wyprawimy się do miasta, by sprzedać bydło, a gdy napełnimy trzos, odwiedzimy lokalny saloon, by skosztować hazardu i wody ognistej – i okazyjnie wdamy się w bijatykę. Będziemy wędrować po otwartym świecie, a gdy po prerii rozniesie się wieść o naszym dobrobycie, zmierzymy się z bandytami. Zdobyte bogactwo – także zarobione dzięki wydobyciu złota – pozwoli nam zainwestować w broń czy gustowne mebelki.

Nikogo nie zdziwi, że grę wyda PlayWay, ale warto pamiętać, że Rock Game S.A. pracuje również nad Ninja Simulatorem – tytułem, który przynajmniej na pierwszych materiałach prezentuje się o poziom wyżej od innych przedstawicieli niskobudżetowego gatunku. Wprawdzie na steamowej karcie Cowboy Life Simulatora w rubryczce z datą premiery widnieje 27 maja 2021 roku, ale zapytany przez nas przedstawiciel studia mówi, że raczej należy sugerować się widocznym w innym miejscu statusem „do ogłoszenia”.