Gothic 2: Kroniki Myrtany – Poznaliśmy datę premiery i obsadę

Polacy rozszerzają niemieckiego RPG-a od sześciu lat. A choć długo zwlekali z udostępnieniem moda, dłużej czekać nie zamierzają.

Dla przypomnienia: akcja modyfikacji ma się toczyć na 10 lat przed tym, jak magiczna bariera oddzieliła Górniczą Dolinę od reszty świata. Jej miejscem jest zaś wyspa Archolos, która – zaskakująco aktualny wątek – boryka się z kryzysem uchodźczym. Jako uciekający przed wojną Marvin (imię skądinąd znane fanom Gothica) trafimy do rozpolitykowanego świata, w którym Gildia kupiecka Araxos kopie dołki pod królem Myrtany. Na lądzie działają także magowie wody i dziedzice niejakiego Volfzacka, którzy – korzystając z niespokojnych czasów – wybili się na sporą niezależność względem Rhobara II.

Darmowy mod ma zapewnić ponad 60 godzin rozgrywki, 170 zadań, 200 losowych zdarzeń i aż 1400 postaci niezależnych. Jego ścieżkę dźwiękową zarejestrowała orkiestra Andante’s Inferno (próbek możecie wysłuchać pod tym adresem), natomiast w obsadzie pojawili się profesjonalni aktorzy: Mirosław Zbrojewicz, Kamil Pruban, Cezary Żak, Artur Barciś i Olga Borys. W główną rolę wcieli się z kolei Michał Klawiter.

Pełna wersja – zdradza opublikowany właśnie zwiastun – zadebiutuje już 10 grudnia. Do działania ma ona wymagać Gothica II: Złotej edycji.

Dalej czujecie się nieprzekonani? Całkiem niedawno autorzy i autorki pochwalili się długim fragmentem gameplayu. Zapraszamy również na oficjalną stronę projektu oraz jego fejsbukowy fanpejdż.