GIC: Najlepsi prelegenci otrzymają nagrody pieniężne

Opłaca się jeździć na Game Industry Conference. Również finansowo.

Największa polska konferencja branżowa nabiera kształtów. Wiadomo, że w tym roku odbędzie się ona w dniach 22-24 października i że jej organizatorzy „odrobili pracę domową”. O ile za bilety na stacjonarną biletę zapłacimy, onlajnowy udział – jak przed rokiem – będzie możliwy w formule „Zapłac ile chcesz”.

Na kanałach społecznościowych GIC-a zapowiedziano właśnie istotne novum. Najlepsi z wykładowców mogą liczyć na nagrody, które zapewnią im „wieczystą chwałę” oraz 1000 euro.

Jak wyjaśnia w rozmowie z PolskimGamdevem.pl Jakub Marszałkowski:

– Taki pomysł chodził nam po głowie od lat i wreszcie jest okazja, by go zrealizować (także dlatego, że od ubiegłego roku wszystkie wystąpienia nagrywamy, stąd nie będzie problemu z ich oceną). Czas jest specyficzny, jest ogromna trudność z widocznością eventów, wcale nie tylko tych online, może nagroda pomoże dotrzeć do dodatkowych wartościowych speakerów? Na ten moment zakładamy przyznanie nagrody ogólnej, a więc „Beast Speaker Award” oraz kilku nagród w kategoriach szczegółowych (na pewno: „Best Programming Talk” oraz „Best Art Talk”, bo takich wykładów zawsze bardzo potrzeba).

Nagrody wyłoni Rada Programowa, spośród wykładów najlepiej ocenionych wśród publiczności (organizatorzy będą patrzeć zarówno na oceny widzów, jak też ich liczbę).

GiC przyjmuje zgłoszenia do 20 września włącznie. Swoje wystąpienia możecie zgłosić pod tym adresem.