Gatewalkers: Wkrótce nadarzy się okazja, by zostać osobnikiem alfa

Miks Diablo i Don’t Starve wchodzi w otwartą alfę.

Gatewalkers, czyli krzyżówka erpega fantasy i zabawy w przetrwanie, pozwala nam sprawdzić się w przeróżnych nieprzyjaznych środowiskach. W proceduralnie generowanych światach czeka na nas zabójczy chłód, toksyczny opar czy niedobór wody, ale cel eskapad jest szlachetny – ocalić ojczysty wymiar. Niestety, jak to w naturze bywa, by „nasi” mogli żyć, umrzeć muszą inni – bohaterowie będą więc szlachtować tubylców na tuziny sposobów.

Twórcy tytułu, poznaniacy z A2 Softworks, obiecują nam „skillową” walkę. Innymi słowy: każdy nasz atak jest mierzony, a razów przeciwnika można unikać. Na szczęście nie wszystko zależy od tempa reakcji. Atrybuty i dostępne w danej chwili umiejętności siepacza zależą od tego, co mamy na sobie, a za przygotowanie ekwipunku sami jesteśmy odpowiedzialni. Oprócz surowców potrzebnych w craftingu musimy zapewniać bohaterowi i inne zasoby. Co ciekawe, poszukamy zarówno wody, jak i sposobów na zachowanie zdrowia psychicznego.

Już niebawem, bo między 25 a 29 czerwca, otrzymamy szansę sprawdzenia, jak gra radzi sobie na etapie wczesnych prac. Autorzy otworzą na Steamie dostęp do wersji alpha, w której posmakujemy m.in. trzech różnych biomów i w ramach kilku ekspedycji pokonamy piątkę bossów. Zobaczymy w akcji nowy system umiejętności, poszukamy sekretnych skrzyń wypełnionych wysokiej jakości przedmiotami, a także zajrzymy do wypełnionych stworami jaskiń i zmierzymy się z wyzwaniami czasowymi. Autorzy zachęcają do zabawy w większym gronie – uczestnicy maksymalnie czteroosobowej kooperacji wezmą udział m.in. w wieloosobowych łamigłówkach.

Otwartą dla wszystkich alphę znajdziecie w tym miejscu.