Gamescom 2020: Trzy nabory, pierwszy deadline mija dziś o 20:00!

To ostatni moment, by wziąć udział w imprezie! Znamy też szczegóły na temat (darmowego!) dostępu do systemu Meet to Match oraz speed networkingu, który połączy twórców z wydawcami.

Jak doskonale wiecie (w końcu informowaliśmy o sprawie w raptem kilka dni temu) Fundacja Indie Games Polska i Game Industry Conference zapraszają niezależne zespoły do pojawienia się na Gamescomie. Wirtualne polskie stoisko ruszy dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a ci, którzy chcą się na nim wystawić, powinni wypełnić ten formularz do godziny 20:00. Nadmieńmy, że choć udział jest darmowy, za pakiet partnera Gamescomu trzeba zapłacić 300 euro.

Aż do startu imprezy ma trwać dystrybucja specjalnego dostępu do Meet to Match, a więc gamescomowego systemu spotkań. „Specjalnego”, bo darmowego; dzięki swoim dojściom GiC wynegocjował dla Polaków licencję „Poland Unlimited” (twórcy z innych krajów zapłacą niemal 90 euro). Czy warto z niej skorzystać? Cóż, w 2019 z Meet to Matcha zrobiło użytek 1442 uczestników, którzy odbyli łącznie 7831 potwierdzonych spotkań. Zarejestrować możecie się pod tym adresem.

Znamy też szczegóły na temat speed networkingu, który ma w zamierzeniach połączyć wydawców z developerami. Game – Verband der deutschen Games-Branche, siostrzana organizacja IGP, zaprasza do udziału polskie firmy. Na liście potwierdzonych wydawców znaleźli się m.in. 11 bit studios, Destructive Crations, Gamigo Group, Kalypso, Humble Games czy Ubisoft Blue Byte. Pełną ich listę znajdziecie pod tym adresem, zainteresowanych naborem odsyłamy do formularza zgłoszeniowego.