Games for Impact: Gry pójdą do szkoły

I warto im w tej drodze towarzyszyć.

Ostatni odcinek naszego podcastu poświęciliśmy na zapowiedź Games for Impact, a więc festiwalu gier zaangażowanych społecznie. Druga edycja ma się odbyć w dniach 8-11.12 i pozwolić nam na zapoznanie się z trzema segmentami tematycznymi (gry dla dzieci i szkół, gry dla demokracji i krytycznego myślenia, dostępność to użyteczność).

Właśnie poznaliśmy szczegóły pierwszego dnia festiwalu. O tym, jak system edukacji może czerpać z gier wideo porozmawiają Vit Sisler (twórca używanych przez czeskich nauczycieli historii gier Attentat 1942 i Svoboda 1945), Rafał Lew Starowicz (pedagog do niedawna związany z MEN), a także przedstawiciel fińskiej inicjatywy Teacher Gaming.

Z kolei o tym, jak połączyć etyczne podejście do projektowania z rynkowym sukcesem, będą debatować Raul Gutierrez (Tinybop) i Wiesław Bartkowski, badacz wpływu technologii na człowieka. Ponadto możemy liczyć na wystąpienie przedstawicieli 11 bit studios, którzy wraz z nauczycielami podsuną uczestnikom scenariusze lekcyjne stworzone na bazie This War of Mine, autorów robota edukacyjnego Photon oraz Andy Robertsona (twórcę portalu AskAboutGames) który opowie o bezpiecznym i odpowiedzialnym wprowadzaniu dzieci w świat gier wideo.

Po szczegóły odsyłam na oficjalną stronę festiwalu oraz jego facebookową grupę. Dodajmy, że PolskiGamedev.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.