Gamedec z datą premiery, kinowym zwiastunem i odświeżonym demem

Jest też m.in. kolejne potwierdzenie tego, że w cyberpunkowych światach wysokie kołnierze nie wychodzą z mody.

O tym, że Future Games Show polskimi grami stało, już wiecie. Jedną z prezentowanych pozycji był Gamedec od Anshar Studios. Świeży cinematik tłumaczy, czym zajmuje się przedstawiciel tytułowej profesji, oraz pokazuje migawki z wirtualnych światów, które tego rodzaju detektywi przemierzają w poszukiwaniu śladów cyberprzestępstw.

Dowiedzieliśmy się też, że izometryczny erpeg ukaże się 16 września. Gamedec trafi więc na rynek dokładnie jedenaście miesięcy po przesunięciu premiery. Uzasadniając późniejsze wydanie tytułu, Ansharzy powoływali się na opinie otrzymane od osób, które wsparły produkcję gry na Kickstarterze. „Jest jeszcze wiele rzeczy, o które musimy zadbać, by nie tylko spełnić oczekiwania graczy, ale przede wszystkim wypuścić produkt, pod którym podpiszemy się my – dev team” – mówili wtedy.

O postępach w pracach możemy przekonać się już teraz – Gamedec otrzymał bowiem zaktualizowaną wersję demonstracyjną. Znajdziecie ją na Steamie oraz na GOG-u.

Przy okazji autorzy zaktualizowali wymagania sprzętowe. Na szczęście akurat ta polska cyberpunkowa gra nie będzie wymagała od naszego komputera zbyt wiele – rekomendowany zestaw składa się z procesora i5-3570 3,4 GHz, GeForce’a GTX 1070 i 16 GB RAM-u. Jeśli to i tak zbyt dużo, będziemy mogli sięgnąć po grę w wydaniu na Switchu.