Game Trailer Challenge wchodzi w ostatnią prostą

Zostało 25 dni na wyjamowanie trailerów. W tzw. międzyczasie organizatorzy zapraszają na serię wykładów.

W styczniu ruszył bardzo specyficzny jam; jego uczestnicy mają przygotować nie grywalne buildy, lecz zwiastuny. Przypomnijmy, że osobno oceniane są zespoły tworzące materiał do gry, nad którą już pracują, osobno – autorzy trailerów konceptów. Każdy z uczestników może liczyć na uwagi od jury, natomiast zwycięzcy otrzymają konsole Nintendo Switch.

Po wystąpieniach Juliusza Zenknera (Robot Gentleman), Mikołaja „Sosa Sosowskiego” Kamińskiego i Bartka Gajewskiego, dziś wysłuchamy Q&A z Tomaszem Suwalskim z Platige Image. O 19:00 twórca, który ma na koncie trailery do Tom Clancy’s The Division 2 i Dying Lighta 2 oraz scenariusz i reżyserię nagradzanego cinematika „Metro Exodus – Artyom’s Nightmare” wystąpi na Twitchu Game Industry Conference.

“W GIC-u zawsze lubiliśmy próbować nowych formuł. A w warunkach eventów online potrzebujemy tego tylko bardziej. Dlatego skoro zdecydowaliśmy się na Q&A, to publiczność może zadawać pytania, ale też i głosować na pytania. Na wszystkie pytania, te od moderatora także. Bo przecież jako moderator mogę się mylić, co do tego jakich odpowiedzi najbardziej potrzebujecie. Trzymam kciuki za to, że klikając upvote i downvote pokażecie nam te ważne i te niepotrzebne pytania.”

– reklamuje wydarzenie Jakub Marszałkowski (Game Industry Conference), zapraszając do zadawania pytań pod tym adresem.

Kolejnego wykładu wysłuchamy już w następny czwartek (4 marca), standardowo o 19:00. Krzysztof Rusinek z Alchemiq Studio opowie o „Film language in the production of cinematics”. Dodajmy, że z czasem wystąpienia trafią również na youtube’owy kanał Game Industry Conference.

Więcej o akcji dowiecie się z jej oficjalnej strony. Zarejestrować możecie się pod tym adresem, natomiast w tym miejscu znajdziecie facebookowy event. Dodajmy, że na 25 dni przed deadline’em do wyzwania przystąpiło ponad 50 zespołów z kilkunastu krajów.