The House of the Dead: Remake – Zagramy w tym roku. Forever Entertainment przedstawiło kalendarz premier

Spółka znana jest z wydawania sporej liczby gier. Wiele z nich pochodzi z Polski.

Najważniejszą będzie zaktualizowana wersja The House of the Dead: Remake, automatowej strzalanki japońskiej firmy SEGA. Dwa lata temu rodzime studio zapowiadało, że nie będzie ona odstawać graficznie od dzisiejszych standardów, ulepszone zostanie także sterowanie, choć jest to przecież rail shooter (gra ma trafić na Switcha, więc prawdopodobnie chodzi o zaimplementowanie rozwiązań bazujących na dotykowym ekranie). Zajmuje się nią Megapixel Studio, czyli twórcy Panzer Dragoon: Remake, odświeżenia innego klasyka z lat 90. Jak wynika z aktualnego kalendarza premier, produkcja będzie dostępna w czwartym kwartale 2021 roku… a to tylko wisienka na torcie wydawniczych planów Forever Entertainment!

W najbliższych trzech miesiącach dostaniemy osiem polskich gier, z czego aż sześć ukaże się na konsoli Nintendo. Część z nich miała trafić do sprzedaży w trzecim kwartale br., ale na liście znajdziemy także nowe zapowiedzi – choćby farmerskie Blocky Farm od Jet Toast, które w 2018 wyszło na urządzenia mobilne. Na początku przyszłego roku zagramy w Epifroga od Adria Games – miks przygodówki, survivalu i strategii, który dotychczas był anonsowany jedynie na pecetach.

Warto też zwrócić uwagę na The Dealer Simulator (od Byte Runners Game Studio, za port odpowiada UF Games), który pod nazwą Drug Dealer Simulator bardzo dobrze sprzedał się na Steamie oraz na symulator wynajmu nieruchomości – House Flipper City (od CreativeForge Games, portuje także UFG).

Nowy kalendarz premier od Forever Entertainment:

Q4 2021
Blocky Farm – Switch
Danger Scavanger – PlayStation 4, Xbox One
Hollow 2 – PC, Switch, PlayStation 4
Professional Fishing – Switch, PlayStation 4, Xbox One
Re-Legion – Switch
Sparkle 2 EVO – Xbox One
The Dealer Simulator – Switch
The House of the Dead: Remake – Switch

Q1 2022
Aircraft Carrier Simulator – Switch
Epifrog – Switch
House Flipper City – Switch
Iesabel Remake – Switch
Uboat – Switch
Virus: The Outbreak – PlayStation 4, Xbox One