EarthX odlatuje z wczesnego dostępu

Już wkrótce zostaniemy Rocket Manem, polecimy Across the Universe i sprawdzimy plotki na temat Life on Mars.

 

Jeżeli marzyliscie o karierze Elona Muska – mamy dla Was dobrą wiadomość. EarthX, a więc produkcja dobrze naszym Czytelnikom i Czytelniczkom znana (wszak kody na nią rozdawaliśmy w ramach akcji #ZostanWDomuGrajWPolskieGry) po trzech latach opuszcza podwoje wczesnego dostępu.

Słowem przypomnienia: gra pozwala nam zarządzać firmą rakietową. Karierę prezesa rozpoczniemy skromnie, od prób w ziemskiej atmosferze i poszukiwania sponsorów. Z czasem jednak zbudujemy kolonię na Marsie (a samą powierzchnię planety terraformujemy, w czym pomocne okażą się… bomby atomowe!).

Po drodze czeka nas (nomen omen) kosmicznie wiele wyzwań: od znalezienia klientów, przez rozwój technologii i odzyskiwanie już wystrzelonych rakiet, po zaopatrywanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej czy wystrzelenie sieci satelitów, które zaopatrzą ludzkość w szybki internet.

A choć brzmi to wszystko skomplikowanie, nie spodziewajcie się kolejnego Kerbal Space Program. Autorzy i autorki deklarują na Steamie, że EarthX to w istocie „relaksująca, przyjazna dla rodzin gra”.

Dodajmy zresztą, że pierwsi odbiorcy ocenili ją bardzo wysoko; na platformie Valve aż 94% użytkowników wystawiło tytułowi pozytywną notę. (Ogółem opublikowano ponad 350 recenzji). Co poniektórzy kręcą jednak nosami na jego „clickerowe” mechanizmy.

Obrazujący kluczowe atrakcje zwiastun możecie podziwiać poniżej.

Pod koniec trailera pada zresztą ważna obietnica. EarthX ukaże się jeszcze w tym roku.