E3 powróci w czerwcu w formule cyfrowej

Organizatorzy obiecują namiastkę konferencji na żywo.

Kiedy w ubiegłym roku targi E3 zostały odwołane, organizujące imprezę Entertainment Software Association chciało zastąpić wydarzenie online’owym show. Z planów wiele nie wyszło, ale wakacyjne miesiące i tak upłynęły pod znakiem Summer Game Fest i cyfrowych konferencji, na których oglądaliśmy m.in. Cyberpunka 2077. W tym roku ESA faktycznie – jak wynika z dokumentów, do których dotarł serwis VideoGamesChronicle – planuje przygotować E3 w wydaniu wirtualnym. Targi miałaby potrwać od 15 do 17 czerwca.

W proponowanym wydawcom programie nowego E3 znalazły się dwa pokazy główne oraz wręczenie branżowych nagród. Materiały promocyjne zaczną trafiać do sieci z tygodniowym wyprzedzeniem, ESA planuje też dodatkowe wieczorne show 14 czerwca. W trakcie wydarzenia publiczność otrzyma do ogrania dema dostępne na „platformach konsumenckich”, zaś dziennikarze będą mogli wziąć udział w „tysiącach” spotkań jeden na jeden z developerami. Wersje preview prasa otrzyma do wglądu zdalnie, za pośrednictwem streamingu.

Na razie ESA nie potwierdza tych informacji. Przyznało wszak – także w wiadomości do „Game Informera” – że w tym roku E3 odbędzie się, a rozmowy ze studiami i wydawcami trwają. Więcej informacji o „przeobrażonej” imprezie mamy poznać „w nadchodzących miesiącach”.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach ESA było krytykowane za problemy z organizacją E3, a z udziału w targach wycofały się m.in. Sony, Electronic Arts i Activistion. W związku z różnicą zdań nt. formuły imprezy w ubiegłym roku od E3 odciął się wieloletni gospodarz, Geoff Keighley. To właśnie on zajął się organizacją rzeczonego Summer Game Festu. Jak potwierdził w rozmowie z VideoGamesChronicle, tego lata SGF odbędzie się znowu, on zaś na ewentualnym E3 nie wystąpi.