Robot Jet Action przypomina o istnieniu Commodore’a 64

XXI wiek, kraj w którym powstają setki gier, w tym wiele oczekiwanych na świecie blockbusterów na współczesne platformy.

W tym samym kraju są jednak ludzie, którzy dbają o pamięć 8-bitowych komputerów.

Robot Jet Action to nowa platformówka na Commodore’a 64, za którą w całości odpowiada Tomasz „Carrion” Mielnik. Proces twórczy trwał 21 miesięcy, a premiera odbyła się 21 stycznia w serwisie itch.io. Co ważne, tytuł jest całkowicie darmowy.

Wcielamy się w nim w małego robota, który postanowił sprzeciwić się złym maszynom, jakie najechały „krainę gier retro”. Wrogowie chcą ukraść diamenty, monety, gwiazdki i inne znajdźki rodem ze klasyków. Nasz blaszany bohater stanie im na drodze i nie będzie w tej konfrontacji bez szans. Dzięki odrzutowemu plecakowi jest on bowiem szybszy od przeciwników.

Na graczy czeka 35 leveli na pięciu planetach, a każda z nich odnosi się do perełek z przeszłości. Nie zabraknie też walk z bossami, animowanych intra i outra oraz muzyki skomponowanej przez jednego z najlepszych współczesnych kompozytorów działających na scenie C64 – Kamila „Jammera” Wolnikowskiego.

Jak podaje c64portal, produkcja została stworzona w nowym języku programowania KickC. Oferuje ona grafikę hi-res na C64 w rzadko używanym trybie ECM. Robot Jet Action można uruchomić zarówno na prawdziwym 40-letnim „Złomodorze” 64/128, jak i na nowoczesnym emulatorze (kompatybilnym z SD2IEC, THEC64 mini i THEC64)