Dying Light 2: Muzyka, otwarty świat, Rosario Dawson

You’re breathtaking!

Choć premiera Stay Human brzydko się opóźniła (zagramy dopiero w przyszłym roku), o nowej grze Techlandu sukcesywnie dowiadujemy się coraz więcej. Podczas trzeciego odcinka Dying 2 Know studio skupiło się na omówieniu oręża, czwarty poświęcono natomiast m.in. oprawie muzycznej.

Soundtrack skomponuje Olivier Deriviere (Alone in the Dark, Remember Me, A Plague Tale: Innocence, Chernobylite), a w motyw przewodni możemy się wsłuchać już, teraz, natychmiast.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że do obsady dołączyła Rosario Dawson (Gail w „Sin City”, Ashoka w „Mandalorianinie”). Aktorka wcieli się w postać Lawan, której poświęcono specjalny zwiastun. Ma to być – twierdzi sama Dawson – „swego rodzaju wojowniczka, bardzo silna kobieta, która walczy ze swoją przeszłością i szuka zemsty na wrogach”… ale wiemy właściwie tyle. Natomiast jej przyszłość spocznie ponoć w rękach gracza.

W programie nie zabrakło także kolejnych szczegółów na temat The City (zręcznie wypunktowała je na blogu PlayStation scenarzystka Marta Szczechowska).

Tytuł ukaże się 4 lutego, jednocześnie na pecetach, PS4, PS5, XBO i XSX. Nieco wcześniej ogramy na Switchu pierwszą część tej (już wkrótce) dylogii.